İlan Sahibi

İlan Sahibinin İletişim Bilgileri

avatar

Üyelik Tarihi :28.11.2012

Telefon :

E-Posta : kirkagackavun@gmail.com

Traktör Ağırlığı

-
- / - / -
İlan No : 1611
İlan Tarihi : 14 Şubat 2013

DETAYLAR

Başak Traktör Ağırlıkları Üretimi ve Satışı, Belarus Traktör Ağırlıkları Üretimi ve Satışı, Case-Ih Traktör Ağırlıkları Üretimi ve Satışı, Challenger Traktör Ağırlıkları Üretimi ve Satışı, Class Traktör Ağırlıkları Üretimi ve Satışı, Deutz Traktör Ağırlıkları Üretimi ve Satışı, Erkunt Traktör Ağırlıkları Üretimi ve Satışı, Farmtrac Traktör Ağırlıkları Üretimi ve Satışı, Fendt Traktör Ağırlıkları Üretimi ve Satışı, Fiat Traktör Ağırlıkları Üretimi ve Satışı, Ford Traktör Ağırlıkları Üretimi ve Satışı, Hurlimann Traktör Ağırlıkları Üretimi ve Satışı, Hattat Traktör Ağırlıkları Üretimi ve Satışı, Imt Traktör Ağırlıkları Üretimi ve Satışı, International Traktör Ağırlıkları Üretimi ve Satışı, John Deere Traktör Ağırlıkları Üretimi ve Satışı, Kubota Traktör Ağırlıkları Üretimi ve Satışı, Lamborghini Traktör Ağırlıkları Üretimi ve Satışı, Landini Traktör Ağırlıkları Üretimi ve Satışı, Mahindra Traktör Ağırlıkları Üretimi ve Satışı, Massey Ferguson Traktör Ağırlıkları Üretimi ve Satışı, New Holland Traktör Ağırlıkları Üretimi ve Satışı, Mccormick Traktör Ağırlıkları Üretimi ve Satışı, Renault Traktör Ağırlıkları Üretimi ve Satışı, Same Traktör Ağırlıkları Üretimi ve Satışı, Steyr Traktör Ağırlıkları Üretimi ve Satışı, Tümosan Traktör Ağırlıkları Üretimi ve Satışı, Universal Traktör Ağırlıkları Üretimi ve Satışı, Valtra Traktör Ağırlıkları Üretimi ve Satışı, Zetor Traktör Ağırlıkları Üretimi ve Satışı,
Tüm Marka Traktörler için Traktör Ağırlığı

TÜM MARKA TRAKTÖRLER İÇİN TRAKTÖR AĞIRLIĞI ÜRETİMİ VE SATIŞI

Traktör Ağırlıkları, Traktör Ağırlıkları Üretim, Traktör Ağırlıkları Satışı, Traktör Ağırlık, Traktör Ağırlık Satış, Traktör Ağırlık Fiyatı, Traktör Ağırlık Üretimi, Traktör Ağırlıkları Fiyatları, Traktör Ağırlığı, Deutz, Fiat, Ford, Hattat, International, John Deere, Massey Ferguson, New Holland, Steyr, Tümosan, Universal, Tüm Marka Traktörler için Traktör Ağırlığı

Sfero dökme demir çeliğinkine benzer bir matris içinde dağılmış küre şekilli grafitlerden oluşan bir yapıya sahiptir. Mikro yapı açısından Gri dökme demirden yegane ayrıcalığı grafitlerin şeklidir.

Sfero dökme demirler, gri dökme demirin başlıca avantajları (düşük ergime derecesi, iyi akışkanlık ve dökülebilme mükemmel işlenebilme ve iyi kesme mukavemeti) ile çeliğin mühendislik yönünden avantajlarına (yüksek mukavemet, tokluk, süneklik, sıcak işlenebilme ve sertleşme) sahip bir malzemedir.

Yani sfero dökme demirler mekanik özellikleri bakımından çelik döküme özdeş, üretim yöntemi açısından dökme demir karakteri taşıyan özel bir malzemedir.Gri dökme demir ve sfero dökme demir kimyasal bileşimleri (kükürt ve magnezyum haricinde) esas olarak birbirinin aynı olmasına rağmen bu iki dökme demir oldukça farklı katılaşırlar. Bu farklılık malzemenin mekanik özelliklerinide değiştirmektedir.

Mikro yapı açısından sfero dökme demirin gri dökme demirden yegane farklılığı grafitlerin şeklidir. Gri dökme demirde grafitler keskin köşeli olduğundan gerilim yükselmesine sebebiyet verirler. Bir anlamda çentik efekti oluşturur. Malzemeye yapılacak yüklemelerde oluşabilecek çatlaklar önce bu kısımlardan başlar.Grafitler ayrıca matriste bir devamsızlık yarattığından metal zayıf ve gevrek olur.

Metal matrisin çekme mukavemeti 60-100 Kg/mm² civarında olduğu halde, Gri Dökme Demirin mukavemeti 18 – 30 kg/mm² dir. Eğer gri dökme demirdeki gib keskin köşeli grafit yapısı, sfero dökme demirdeki gibi keskin köşeli grafit yapısına dönüştürülürse matris devamlılığı çok daha az bozulacak ve çentik etkisi yaratmayan küresel grafitler malzeme mukavemetini arttıracaktır.Sfero dökme demirin çekme mukavemeti gri dökme demirden çok daha az yüksektir. Buda malzeme mukavemetini arttırmaktadır.Sfero malzemenin gri dökme demire göre çekme mukavemetinin yüksek oluşu aynı amaçla kullanılacak Baca Kapağı ve Yağmursuyu Izgaralarında %100’e varan oranlarda ağırlık tasarrufuna sebep olmaktadır.

Demirin, karbon ve % 2’ye değin başka öğelerle oluşturduğu yüksek dayançlı alaşımların genel adı çeliktir.

Erimiş metalin, elde edilecek parçanın şekline sahip bir kalıp boşluğuna, yerçekimi veya basınç uygulanarak doldurulup katılaşacağı yönteme döküm denir.

Döküm terimi yöntemle üretilen parçalar için de kullanılmaktadır Şekil dökümü-ingot dökümü Dökümdeki adımlar görece olarak basittir
1. Metalin ergitilmesi
2. Kalıba dökülmesi
3. Katılaşmaya bırakılması
4. Kalıbın açılıp/bozulup parçanın alınması

Dökümün üstünlükleri
Karmaşık parça geometrileri kolaylıkla oluşturulabilir
Hem iç (içi boş) hem de dış şekiller oluşturulabilirBazı döküm yöntemleri net şekil’dir; bazıları ise net şekle yakın’dır.Çok büyük ve çok küçük parçalar üretebilir
Bazı döküm yöntemleri seri üretime uygundur
Hemen tüm metallerin dökümü mümkündür.

Adres & Telefon Bilgilerimiz

Adres: Fevzi Çakmak Mahallesi 10562. Sokak No : 20
KARATAY / KONYA

Telefon: +90 332 342 71 73 / Fax: +90 332 342 71 27

Bir önceki yazımız olan Diskli Tırmık Diskaro Goble başlıklı makalemizde Diskaro-goble fiyat listesi ve Diskaro-goble fiyatları hakkında bilgiler verilmektedir.

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

Şirketler