İlan Sahibi

İlan Sahibinin İletişim Bilgileri

avatar

Üyelik Tarihi :28.11.2012

Telefon :

E-Posta : kirkagackavun@gmail.com

Çift Sıralı Mısır Slaj Makinası

-
- / - / -
İlan No : 1621
İlan Tarihi : 15 Şubat 2013

DETAYLAR

Çift sıralı mısır silaj makinası,çift sıralı mısır slaj

ÇİFT SIRALI MISIR SLAJ MAKİNESİ
Çift sıralı mısır slaj makinesi, traktörün üç nokta askı düzenine bağlanıp, hareketini kuyruk milinden alarak çalışan bir makinedir.

Tınaz sılaj makinasi

Makine kesici ve besleyici tamburlar sayesinde sıraya ekilmiş mısırda iki sıra birden biçme yapabilmektedir. Makinenin en önemli özelliklerinden biri de katlanabilir tasarımlı olmasıdır. Bu mükemmel tasarımı sayesinde traktörün arkasına katlanarak geriye doğru biçme yapılmasına olanak sağlamaktadır. Bu da beraberinde birçok avantajı getirir. Traktörün kendisine yol açması , ürünün ezilmeden biçilebilmesi, tarlanın ortasından bile biçme işleminin yapılabilmesi sadece birkaç olumlu yönüdür.

Makine, çift sıralı kesme yaptığı için yönlendirici ünite ve kılavuzlar (yol göstericiler) buna bağlı olarak dizayn edilmiştir. Yönlendirici üniteden geçen ürünler kesici tamburlara ulaşır. Kesici tamburlar mısırı keserek üzerinde bulunan iletici tamburlar vasıtası ile doğrudan besleyici üniteye verir. Besleyici ünite, yatay konumda çalışan 4 adet tamburdan oluşmaktadır. Bu tamburlar sayesinde kesilen mısırlar rahatlıkla kıyıcı üniteye ulaşmaktadır. Kıyıcı ünite, üzerinde 10 adet kıyıcı bıçak, 5 adet öğütücü ve 5 adet fırlatıcı kanat bulunmaktadır.
Sevk ünitesi; makinenin ürün sevk ünitesindeki tüm kontroller hidrolik olarak kumanda edilmektedir. Sevk ünitesi, istenilen açıda döndürülmek suretiyle kıyılan slajın istenilen bölgeye sevkini sağlar. Ayrıca sevk ünitesinin üzerinde bulunan yönlendirici başlıkta aşağı – yukarı hareket etmek suretiyle aynı şekilde kıyılan slajın istenilen bölgeye sevkini sağlar. Sevk ünitesi makine geriye doğru biçme yaparken dahi traktörün önündeki römorka yükleme yapabilecek uzunluğa ve yüksekliğe sahiptir.

Makine üzerinde kıyıcı ünite bıçaklarını bileyen bir bileme düzeni bulunmaktadır. Yüksekliği ayarlanabilir tekerlek vasıtasıyla biçme yüksekliği isteğe göre ayarlanabilir

TEKNİK ÖZELLİKLER

Arka Bağlantı
Bacasız Uzunluk
3000 mm
Bacalı Uzunluk
4800 mm
Genişlik
1900 mm
Baca Yukarı Konumda İken Yükseklik
3500 mm
Baca Aşağı Konumda İken Yükseklik
2200 mm
Yan Bağlantı
Bacasız Uzunluk
2850 mm
Bacalı Uzunluk
4800 mm
Genişlik
3170 mm
Baca Yukarı Konumda İken Yükseklik
3700 mm
Baca Aşağı Konumda İken Yükseklik
2200 mm
Makine İş Hızı
Yaklaşık 8 Km / Saat’e Kadar
Biçme Düzeni Tambur Sayısı
4 Adet
Kıyma Düzeni Bıçak Sayısı
10 Adet
Kuyruk Mili Hızı
1000 d / dk
Toplam Ağırlık
1400 Kg
Lastik Ölçüsü
195 / 70 R15C
Lastik Hava Basıncı
65 PSI
Ana Dişli Kutusu
Üçlü Zincir Sistemi

İLETİŞİM BİLGİLERİ

ADRES
Eski Kepsut yolu 4.Km
BALIKESİR / TÜRKİYE

TELEFONLAR
+90 (266) 241 21 39
+90 (266) 241 35 95

FAX
0 (266) 249 58 68

Bir önceki yazımız olan Traktör Çeki Demiri Fiyatları başlıklı makalemizde Traktör çeki demiri imalatı ve Traktör çeki kancası hakkında bilgiler verilmektedir.

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

Şirketler